تعرفه تبلغات پروژه تماس با ما عنوان

راحت و بدون دردسر میان مطالب ما بگردید

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو
مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آنReviewed by محمد on Jul 15Rating: 5.0مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آنمشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن که باعث شده حتی شمارو از کار کردن با اندروید استودیو منصرف کرده باشه اینجا حل شدن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو بررسی و مشکلات رایج در اندروید استودیو پاسخ به مشکلات و پرسش های رایج

مشکلات رایج در اندروید استودیو

مشکلات رایج در اندروید استودیو – پیغام Unable to unpack file android-sdk_r22.6.2-windows.zip: error in opening zip file. Make sure you have enough disk space on destination drive and retry :

مشکلات رایج در اندروید استودیو .این اخطار دلیل را نبود فضای کافی برای نصب عنوان می کند اما در اکثر مواقع برای کاربران ایرانی، به دلیل تحریم این اخطار ظاهر می شود که راه چاره استفاده از ابزار تغییر آی پی است. اگر بعد از تغییر آی پی نیز ارور رفع نشد باید تنظیمات Proxy روی اندروید استودیو از مسیر زیر اعمال شود :
Default Settings > appearance and settings > System Settings > HTTP Proxy و در انتها گزینه Auto Detect یا Manual Proxy و وارد کردن مشخصات پروکسی مربوطه (به عنوان پیشنهاد می توانید به جای استفاده از پروکسی روی سیستم عامل خودتان، مشخصات پروکسی http://android.hive.ir را طبق راهنمای موجود در آن وارد نمایید). خلاصه کلام اینکه مشکل به آی پی ما بر می گردد و اگر توضیحات اینجا در خصوص پروکسی کامل نبود، جستجو کنید.

– پیغام Installing Requested Components در ابتدای اجرای اندروید استودیو :

 

مشکلات رایج در اندروید استودیو به جای نصب IDE اندروید استودیو و SDK Manager به صورت مجزا، نسخه Android Studio Bundle را دانلود و نصب کنید که شامل هردو مورد می باشد :

» دانلود android-studio-bundle-143.2821654-windows.exe با حجم ۱٫۲ گیگابایت

[caption id="attachment_1270" align="aligncenter" width="1092"]مشکلات رایج در اندروید استودیو

مشکلات رایج در اندروید استودیو [/caption]

– مشکل Gradle: resolve dependencies یا Failed to resolve: junit:junit:4.12 و طول کشیدن بیلد شدن پروژه :

مشکلات رایج در اندروید استودیو هر پروژه در آغاز و هنگام بیلد شدن، نیاز به دریافت (دانلود) تعدادی کتابخانه دارد که به صورت پیش فرض از دامنه https://bintray.com دریافت می شود اما این مخزن گاهی برای کاربران ایرانی دردسرساز می شود. برای رهایی از این مشکل باید از ابزار تغییر آی پی استفاده و یا یک منبع دیگر جایگزین منبع اصلی کرد.

برای جایگزینی از دو روش می توان اقدام کرد :
۱ : هر پروژه جدیدی که می سازید ، پروسه بیلد شدن را کنسل کنید و از بخش Gradle Scripts ، فایل build.gradle اولی را باز کنید و “فقط” عبارت ()jcenter که دو بار تکرار شده را با عبارت ()mavenCentral جایگزین و در نهایت Sync کنید.

 

۲ : اگر بخواهید نیاز نباشد برای هر پروژه جدید، مرحله قبل را تکرار کنید،به مسیر نصب اندروید استودیو رفته (مانند مسیر زیر) و فایل build.gradle.ftl را توسط ++Notepad باز کنید و مانند مرحله قبل، دو عبارت jcenter() را با mavenCentral() جایگزین و سپس ذخیره کنید.هنگام ذخیره کردن اخطاری مبنی بر نیاز به دسترسی Administrator دارید که با تایید پیغام و ذخیره مجدد فایل، کار به پایان می رسد. در صورتی که نرم افزار ++Notepad را روی رایانه خود ندارید، از Notepad ویندوز استفاده کنید با این تفاوت که روی آیکون نوت پد راست کلیک کرده و با انتخاب Run as administrator آن را اجرا کنید و سپس از قسمت File، فایل موردنظر را باز کرده سپس تغییرات را انجام دهید.

C:\Program Files\Android\Android Studio\plugins\android\lib\templates\gradle-projects\NewAndroidProject\root

تذکر اول: در حال حاضر مخزن jcenter به صورت فراگیر استفاده شده و به همین دلیل بیشتر کتابخانه ها روی این مخزن قرار می گیرد و ممکن است با تغییر مخزن به mavenCentral در افزودن برخی کتابخانه ها با مشکل مواجه شوید که بهترین راه استفاده از مخزن jcenter و دور زدن تحریم آن به واسطه ابزار تغییر آی پی می باشد (در صورت عدم رفع مشکل با ابزار تغییر آی پی خود، از Cisco AnyConnect استفاده کنید.)

تذکر دوم : با ویرایش فایل build.gradle.ftl در هنگام نصب بروزرسانی های اندروید استودیو با مشکل روبرو خواهید شد که اندروید استودیو این فایل را به عنوان فایل دستکاری شده معرفی کرده و عملیات آپدیت لغو می شود. حتما قبل از ویرایش فایل، یک نسخه کپی تهیه کنید که در مواقع لزوم با فایل ویرایش شده جایگزین و پس از بروزرسانی مجدد فایل ویرایش شده را جایگزن کنید.

اجرای پروژه روی گوشی واقعی

اهداف آموزشی این قسمت عبارتند از:
۱٫ نقاط ضعف یک ماشین مجازی
۲٫ نقطه قوت یک دستگاه مجازی
۳٫ آشنایی با تنظیمات تلفن همراه برای تست کردن اپلیکیشن روی آن
۲٫ اتصال تلفن همراه به سیستم و شناساندن آن به اکلیپس

مشکلات رایج در اندروید استودیو در قسمت آموزشی پیشین با نحوه ساخت یک ماشین مجازی اندروید و تست کردن اولین پروژه خود روی آن آشنا شدیم. اما این در حالی است که در مورد تست کردن اپلیکیشن خود روی یک ماشین مجازی همواره بایستی این نکته را مد نظر قرار دهیم که ماشین های مجازی مثل Emulator هرچقدر هم که عملکردی شبیه به یک دستگاه واقعی داشته باشند باز هم “مجازی” هستند.

ادامه مطلب را از دست ندهید.

نقاط ضعف یک ماشین مجازی

از نقاط ضعف یک ماشین مجازی می توان به صرف زمان نسبتاً طولانی برای ساخت آن برای اولین بار(این زمان بسته به سخت افزار کامپیوتر یا لپ تاپ می تواند متغیر باشد ولی معمولاً چیزی در حدود ۳ الی ۴ دقیقه به طول خواهد انجامید)، سرعت کمتر آن نسبت به یک دستگاه واقعی، عدم توانایی در استفاده از ویبره در ماشین مجازی، کیفیت کمتر صفحه نمایش آن نسبت به یک دستگاه واقعی و غیره اشاره نمود.

نقطه قوت یک دستگاه مجازی

درست است که یک Emulator از دید نگارندۀ این آموزش دارای نقاط ضعف زیادی است اما برشمردن یک ویژگی مهم Emulator در ارتباط با یک دستگاه واقعی خالی از لطف نیست. به عبارت دیگر ما به عنوان یک توسعه دهنده اپلیکیشن موظف هستیم اپلیکیشنی طراحی کنیم روی اکثر دستگاه های موجود در دست کاربران در جامعه دارای ظاهری مناسب بوده و UI آن از یک دستگاه نسبت به دستگاه دیگر دارای حداقل تفاوت باشد.

برای این منظور دو رویکرد متفاوت را می توان اتخاذ نمود: اول اینکه به تعداد دستگاه های اندرویدی موجود در بازار از تلفن های همراه دو اینچی و چهار اینچی گرفته تا تبلت هایی در اندازه های متفاوت در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم اپلیکیشن خود را روی تک تک آنها تست کنیم تا از ظاهر مناسب اپلیکیشن خود در دستگاه های متفاوت اطمینان حاصل کنیم.

رویکرد دوم این است که به تعداد دستگاه های موجود در بازار اقدام به ساخت ماشین های مجازی متفاوت کنیم و اپلیکیشن خود را روی آنها تست کنیم. اگرچه که باز هم با اتخاذ چنین رویکردی با محدودیت های آن مواجه خواهیم بود اما این در حالی است که این رویکرد نسبت به رویکرد اول عملی تر بوده و اجرای آن به مراتب راحت تر و کم هزینه تر می باشد(از این جهت راحت تر است که اگر فرض هم کنیم که اکثر دستگاه های موجود در بازار در اختیارمان باشد، نصب درایور تک تک آنها و همچنین نصب آن ها یکی پس از دیگری از طریق کابل USB کار دشواری به نظر می رسد. از سوی دیگر این رویکرد از این جهت کم هزینه تر است که اگر بخواهیم اپلیکیشن خود را روی دستگاه های واقعی تست کنیم، نیاز است تا چندین میلیون تومان صرف خرید دستگاه های واقعی کنیم).

آشنایی با تنظیمات تلفن همراه برای تست کردن اپلیکیشن روی آن

به منظور تست کردن اپلیکیشن خود روی تلفن همراه سه سری تنظیمات می بایست انجام داد. اول آنکه نرم افزار Companion اتصال دستگاه به کامپیوتر را روی سیستم خود نصب کنیم. برخی دستگاه ها دارای یک دی وی دی نصب این نرم افزار هستند و نرم افزار برخی دیگر از دستگاه ها را می بایست از وب سایت شرکت سازنده دانلود کرد. متأسفانه از ارائه آموزش در این زمینه خودداری می کنیم چرا شرکت های مختلف دارای نرم افزارهای Companion متفاوتی هستند و ارائه آموزش برای کلیه برندهای امکان پذیر نیست.

اکنون تلفن همراه خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل می کنیم. چنانچه هیچ مشکل غیر منتظره ای پیش نیاید، به محض اتصال دستگاه خود به کامپیوتر، محیط برنامه نویسی اکلیپس  یا اندروید استودیو دستگاه ما را خواهد شناخت.

این را هم ببینید شاید مفید باشه  استفاده از سورس های اندروید

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

سری دوم تنظیمات مربوط به خود دستگاه اندرویدی است. برای این منظور اول همانند تصویر زیر دکمه Menu تلفن همراه خود را می زنیم:

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

سپس همانطور که در تصویر فوق نشان داده شده است دکمه Settings به معنی “تنظیمات” را زده و از میان گزینه های موجود در Settings روی گزینه Applications به معنی “اپلیکیشن ها” کلیک می کنیم:

 

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

پس از کلیک کردن روی گزینه Applications صفحه ای به صورت زیر خواهیم دید:

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

در این صفحه می بایست روی گزینه Development به معنی “توسعه” کلیک کرده و متعاقباً صفحه ای به صورت زیر خواهیم دید:

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود گزینه USB debugging به معنی “مشکل یابی از طریق کابل “USB غیر فعال است. با فعال کردن این گزینه تلفن همراه ما برای تست کردن اپلیکیشن ها آماده شده است:

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن

مشکلات رایج در اندروید استودیو و راحل های آن[/caption]

همانطور که در تصویر فوق توسط یک دایره قرمز رنگ نشان داده شده است، با فعال کردن گزینه USB debugging هشداری که داخل کادر مستطیلی قرمز رنگ نوشته شده است برای ما نمایان می شود. به طور خلاصه این هشدار حاکی از آن است که تلفن همراه این اخطار را به ما می دهد که USB debugging صرفاً برای اهداف توسعه اپلیکیشن بوده و از طریق این گزینه خواهیم توانست که داده ها را از روی کامپیوتر روی دستگاه خود کپی کرده و سپس اپلیکیشن ها را روی دستگاه خود نصب نماییم. با این توضیحات به نظر می رسد که این دقیقاً همان چیزی است که ما برای توسعه اپلیکیشن نیاز داریم از اینرو همانطور که در تصویر فوق با یک فلش قرمز رنگ نشان داده شده است دکمه OK را کلیک می کنیم..

در اینجا شاید یک مشکل برای بعضی از دوستا پیش بیاد

در صورتی که گوشی شما قسمت Development نداشت باید چکار کنید؟

مراحل فعال کردن USB Debugging در اندروید ۲٫۳ جینجربرد Gingerbread و پایین تر :

 

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید .

۲٫ در این صفحه گزینه ” Application ” یا همان ” برنامه ها ” را انتخاب کنید .

۳٫ در صفحه باز شده گزینه ” Developer ” یا همان ” توسعه دهنده ” را انتخاب کنید .

۴٫ اکنون باید تیک گزینه ” USB Debugging ” یا همان ” اشکال زدایی USB ” را بزنید ( فعال کنید ) .

enable-usb-debugging-22

اکنون USB Debugging گوشی شما فعال شده است .

 
 

 

مراحل فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴٫۱ و اندروید ۴ :

موبولوژی

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید .

۲٫ در این صفحه گزینه ” Developer Options ” یا همان “ تنظیمات توسعه دهنده ” را انتخاب کنید .

۳٫ در این صفحه میبایست ” Developer Options ” را فعال نمایید . به این منظور تیک گزینه USB Debugging در سمت راست بالا را بزنید تا فعال شود ( باید On باشد )

۴٫ بعد از فعال کردن Developer Options , گزینه ” USB Debugging ” یا همان “ اشکال زدایی USB ” را پیدا کرده و تیک آن را بزنید تا فعال شود .

۵٫ وقتی میخواهید , USB Debugging را فعال کنید , یک پیغام Pop Up برای شما باز میشود که به شما میگوید این قابلیت برای اهداف توسعه دهندگان میباشد و شما برای تایید باید گزینه Ok را بزنید .

usb-debugging-1

اکنون USB Debugging شما فعال شده است .

 

 
 

 

مراحل فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴٫۲ به بالا :

موبولوژی

توجه : این آموزش در تمامی نسخه های اندروید ۴٫۲ تا اندروید ۴٫۴ و حتی اندروید ۵ , یکسان میباشد ! ما در این آموزش از اندروید ۵ خالص گوگل استفاده کردیم .

در اندروید ۴٫۲ به بعد , شرکت گوگل بنا به دلایلی تصمیم گرفت که تنظیمات Developer Options را از دید عموم کاربران مخفی نگه دارد ! پس ما برای فعال کردن USB Debugging نیاز داریم که ابتدا , Developer Options را فعال کنیم ! پس مراحل زیر را به دقت انجام دهید :

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید :

1

۲٫ در قسمت تنظیمات یا همان Setting گوشی خود , آخرین گزینه یعنی ” About Phone / About Tablet ” یا همان ” درباره تلفن / درباره تبلت ”  را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید :

2

۳٫ آخرین گزینه یعنی ” Build Number ” یا همان ” شماره ساخت ” را پیدا کرده و ۷ بار بر روی آن ضربه بزنید . در این حین یک پیغام Pop Up بر روی گوشی شما باز میشود که نشان دهنده تعداد دفعاتی است که شما بر روی ” Build Number ” ضربه زده اید و در نهایت بعد از ۷ بار ضربه زدن , پیغام ” Now You Are a Developer ” را نمایش میدهد . این یعنی تنظیمات ” Developer Option ” در گوشی شما ظاهر شده است :

3

4

۴٫ اکنون دکمه ” Back ” یا همان ” بازگشت ” گوشی خود را زده و یک مرحله به عقب برگردید . ( باید به قسمت صفحه اصلی Setting گوشی خود بروید ) .

۵٫ در این صفحه مشاهده میکنید که گزینه ” Developer Options ” در بالای گزینه ” About Phone / About Tablet ” ظاهر شده است . پس گزینه ” Developer Options ” را انتخاب کنید :

5

۶٫ در این صفحه مانند مرحله ۳ از مراحل آموزش فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴ و ۴٫۱ میبایست ” تنظیمات توسعه دهنده ” یا همان ” Developer Options ” را فعال کنید ( باید تیک آن را بزنید تا On شود ) .

نکته : در اندروید ۵ Lollipop وقتی وارد ” تنظیمات توسعه دهنده ” یا همام ” Developer Option ” میشوید به صورت خودکار تیک آن خورده و فعال است ( On میباشد )

۷٫ بعد از آن کمی به پایین تر بروید و در همین قسمت تنظیمات ” Developer Options ” گزینه ” USB Debugging ” را پیدا کرده و تیک آن را بزنید تا فعال شود :

توجه : در اندروید ۵ Lollipop به صورت خودکار , USB Debugging فعال میباشد .

6

۸٫ وقتی میخواهید , USB Debugging را فعال کنید , یک پیغام Pop Up برای شما باز میشود که به شما میگوید این قابلیت برای اهداف توسعه دهندگان میباشد و شما برای تایید باید گزینه Ok را بزنید :

7

۹٫ در انتها مشاهده میکنید که گزینه ” USB Debugging ” فعال شده است :

8

به همین سادگی : – )

لینک کوتاه مطلب http://goo.gl/zdpXsW

مطالب مرتبط

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دریافت فایل" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.prodesnet.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


مشاهده رتبه سایت پرودیس نت

دریافت و نصب تولبار رتبه سایت در الکسا
نام پلنمکان تبلیغاتسایز پلنقیمت (تومان)
A1بالای سایت۴۶۸×۶۰50000
A2بالای تمام پست ها۴۶۰×۶۰50000
A3بلوک چپ و راست۱۲۰×۲۴۰40000
A4در ادامه مطالب۴۶۰×۶۰40000
ATتبلیغات متنی-20000